لوگو دکتر سید هوتن علوی
دکتر سید هوتن علوی

پیکرتراشی با ویزر

یکی از روش های جدید لیپوساکشن که در سال های اخیر رواج پیدا کرده و برای از بین چربی های موضعی بدن مورد استفاده قرار می گیرد پیکرتراشی با ویزر می باشد که چربی های بدن را با استفاده از امواج اولتراسونیک از بین خواهد برد و روشی کم تهاجمی شناخته می شود بنابراین طرفداران بسیاری دارد.

پیکرتراشی-با-ویزر-و-نحوه-انجام-آن

در این مقاله به طور کامل در مورد این روش صحبت خواهیم کرد و در انتها خواهید دانست ویزر برای چه کاری طراحی شده و مزیت‌های اصلی این دستگاه را نیز متوجه خواهید شد.

ویزر چیست؟

ویزر نام دستگاهی است که لیپوساکشن را با کمک امواج فراصوتی تقویت می‌کند. پیکرتراشی با ویزر روشی کم تهاجمی بوده که برای خارج کردن چربی ها مورد استفاده قرار می گیرد و در این روش با کمک مکشِ لوله‌هایِ ظریفی که وارد چربی زیرپوست می‌شود، چربی‌ها حذف و خارج خواهند شد.

علت استفاده از ویزر

دو مشکل مهم در پیکرتراشی با لیپوساکشن معمولی وجود دارد که یکی آسیب به عروق خونرسان پوست و دیگری خارج‌کردن چربی‌های سطحی می باشد. درهمه‌ی روش‌های لیپوساکشن به دلیل حرکت لوله در بافت زیرجلدی آسیب عروق خونرسان رخ می‌دهد. ولی این آسیب برای حجم چربی مورد هدف، محدود‌کننده است.

هرچه میزان لیپوساکشن بیشتر باشد میزان آسیب بیشتر می‌شود. یعنی ما نمی‌توانیم همه‌ی چربی زیر پوستی را تخلیه کنیم. حتی درمواردی برای ایجاد فرم آیده‌ال، نمی‌توانیم حجم موردنظر را خارج کنیم. لیپوساکشن سطحی با خطر آسیب به ساختار پوست همراه است و فشار منفی زیاد حتی می‌تواند به ساختار پوست آسیب بزند. درنتیجه در لیپوساکشن چربی‌های سطحی هم محدودیت داریم، بنابراین برای جلوگیری از  وارد شدن این آسیب ها و رفع محدودیت ها می توان از پیکرتراشی با ویزر استفاده کرد.

کاندیدای مناسب پیکرتراشی با ویزر

از این روش تنها افرادی که شرایط زیر را داشته باشند، می توانند استفاده کنند:

 • افرادی که دارای چربی های موضعی هستند.
 • افرادی که مشکلات پوستی ندارند.
 • افرادی که سیگار و دخانیات مصرف نمی کنند.
 • افرادی که مشروبات الکلی مصرف نمی کنند.
 • خانم هایی که باردار یا شیرده نمی باشند.
 • خانم هایی که قصد بچه دار شدن نداشتهه باشند چرا که بارداری موجب اضافه وزن خواهد شد.
کاندیدای-مناسب-پیکرتراشی-با-ویزر

کاربردهای پیکرتراشی با ویزر

کاربرد اصلی این روش از بین بردن چربی های موضعی نواحی مختلف بدن می باشد بنابراین کاربردهای آن شامل از بین بردن چربی گردن و چانه، حذف چربی زیر بازوها، از بین بردن چربی قفسه سینه و کمر، از بین بردن چربی های شکم و پهلو و همینطور از بین بردن چربی های باسن و ران می باشد. بنابراین با توجه به چربی های انباشته شده در هر کدام از نواحی بدن می توان از یکی از این روش ها استفاده کرد.

مزیت پیکرتراشی با ویزر

این روش دارای مزیت های بی شماری می باشد که این مزایا عبارتند از:

 • بدون بیهوشی
 • روشی کم تهاجمی
 • برش های کوچک
 • بدون نیاز به بخیه
 • کاهش تورم و التهاب
 • کاهش میزان کبودی و خونریزی
 • تسریع زمان بهبودی
 • بدون نیاز به بستری
 • سفت و صاف کردن پوست بدن
 • از بین بردن نواحی سلولیت
 • کاهش میزان آسیب به عروق خونرسانی و سایر بافت های بدن
 • از سر گرفتن فعالیت های روزمره بعد از ۲ الی ۳ روز استراحت

نحوه انجام پیکرتراشی با ویزر

ویزر برای از بین بردن چربی های بدن از امواج فراصوتی یا اولتراسوند کمک گرفته‌است. برای انجام این روش در ابتدا فرد تحت بی حسی موضعی قرار گرفته و سپس برش های کوچکی برای وارد شدن پروب های اولتراسونیک ایجاد خواهد شد، پس از وارد شدن پروب ها اول چربی‌ها با کمک امواج فراصوتی شکسته و به حالت محلول در می‌آید، در نتیجه برای خارج کردن چربی، به لوله‌ی باریک‌تر و فشار کمتری نیاز است. این احتمال وجود دارد که امواج صوتی این دستگاه باعث جمع شدن بهتر پوست شود. یعنی اگر درجات مختصری از افتادگی یا شلی پوست بوجود آید با این روش اصلاح می‌شود.

توضیحات دکتر علوی در مورد پیکرتراشی با ویزر:

۰۳:۱۹
truncate dir-rtl

پیکرتراشی با ویزر | دکتر علوی فوق تخصص جراحی پلاستیک | تماس ۷۵ ۷۷ ۹۶۰ ۰۹۳۵

دستگاه ویزر (VASER)

دستگاه ویزر از دو جزء تشکیل شده است. یک جزء برای لیپوساکشن طراحی شده است که در ویزر لوله‌های لیپوساکشن باریک‌تر و سوراخ‌های آن کوچک‌تر است. بعلاوه از فشار منفی برای مکش چربی‌ها کاسته شده است. درعوض با جزء اولتراسونیک، قبل از خارج کردن چربی‌ها، سلول‌ها شکسته می‌شوند، یعنی اول چربی‌ها یا کمک انرژی صوتی به حالت شل و امولوسیون درآورده می‌شوند و سپس از طریق لوله‌های ظریف و بافشار منفی کمتر  خارج می‌شود که با آسیب کمتری همراه خواهد بود. این روش به ما این امکان را می‌دهد که حجم چربی بیشتری را بصورت امن برداریم. علاوه بر این، امکان خارج کردن امن چربی‌های سطحی هم وجود دارد.

دستگاه-ویزر-VASER

توصیه دکتر علوی فوق تخصصص جراحی پلاستیک در خصوص پیکرتراشی با ویزر

به نظر می‌رسد ویزر برای ایجاد نقش و نما روی پوست شکم و یا بازو ابزار مناسبی باشد. اگر دنبال abdominal itching هستید ویزر وسیله‌ی مناسبی است. یعنی اگر شاخص توده‌ی بدنی شما زیر ۳۰ است و بیشتر دنبال فرم دادن به بدن هستید ویزر پیشنهاد خوبی برای شما می باشد.

سخن پایانی

پیکرتراشی با ویزر که یکی از جراحی های زیبایی بدن محسوب می شود و امروزه به دلیل کم تهاجمی بودن در میان عموم مردم رایج و پرطرفدار می باشد دارای کم ترین عوارض جوانبی شامل خونریزی و تورم بوده و برای مناطق وسیعی نیز  می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و محدودیتی ندارد، تنها باید به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل حساس بودن این جراحی برای انجام آن به بهترین جراح پلاستیک مراجعه نمایید.

دکتر سید هوتن علوی

دکتر هوتن علوی

دکتر هوتن علوی فوق تخصص جراحی پلاستیک دانش آموخته‌ی فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی از دانشگاه ایران، بیمارستان حضرت فاطمه (س) در سال ۱۳۹۴ دارای بورد فوق تخصصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا